Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slovensko slaví titul mistra světa!

24. 12. 2009

      Tradiční "Mistrovství světa" pořádané klubem S.H.L. WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic proběhlo v kamarádské a sváteční předvánoční atmosféře. Nemám u sebe bohužel výsledkovou listinu, takže se to pokusím shrnout po paměti. Hlavně umístěním na druhých a třetích místech ve skupinách si nejsem zcela jist.
 

      Několik domácích borců již trávilo zimní dovolenou mimo Dobrou Vodu a nemohli se tak mistrovství zúčastnit. V klubovně se nakonec sešlo deset současných i bývalých hráčů, kteří se rozdělili do dvou skupin.
 

      Skupinu A překvapivě vyhrál tým z ostrovní Jamajky vedený Michalem Cahákem, který nepoznal hořkost porážky. Až za ním skončili zkušenější reprezentanti Ruska (Petr Honsa) a Česka (Miloslav Mach). Čtvrtým týmem postupujícím do čtvrtfinále se stala Francie (Michal Wollner). Do play off se neprobojovalo Finsko (Tomáš Bláha), které se následně utkalo v sérii na dva vítězné zápasy - a to úspěšně - s posledním ze skupiny B Běloruskem (Jan Mach). Skupina B dopadla víceméně podle předpokladů. První byli Slováci (Václav Zíka) před Kanaďany (Jiří Honsa), Velkou Británií (Libor Valenta) a Mexikem (Jan Ludvík).
 

      Ve čtvrtfinále si vedly lépe týmy ze skupiny B. Slovensko porazilo těsně o jeden gól Francii, Kanada si poradila s Českem a Mexiko v souboji o mistra Střední Ameriky zdolalo Jamajku. Rusko přehrálo Velkou Británii a v semifinále nastoupilo proti Kanadě. V doslova bratrovražedném souboji, který dospěl až k samostatným nájezdům, uspěla reprezentace s javorovým listem na prsou a stala se prvním finalistou. Tím druhým se stali slovenští borci, kteří v zápase s Mexičany nezaváhali. Finálový boj byl dlouho vyrovnaný a jeho vyvrcholením byly opět nájezdy, tentokrát ovšem šťastnější pro Slovensko, které si tak odneslo trofej pro mistra světa.