Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvodní zasedání interní ligy

2. 10. 2009
      Ve čtvrtek 1. října 2009 proběhlo úvodní zasedání před zahájením nového ročníku interní ligy. Osobně bylo přítomno sedm + jeden na telefonu z celkového počtu deseti účastníků. Zásadní věci, které se projednávaly a schvalovaly, zde stručně zmíním.

      1) Hracím dnem bude středa. Pro tento návrh bylo sedm koučů. První kolo proběhne 7. října 2009.

      2) Tento den se bude dále projednávat počet omluvených absencí, jejich finanční postih a další výjimky z vážných důvodů (tyto výjimky se budou projednávat i operativně v průběhu sezóny).

      3) Byla schválena změna v bodování zápasů. Z původního dvoubodového systému s prémiovým bodem za vítězství v prodloužení nebo na nájezdy (podle současné kanadsko-americké NHL) přecházíme na tříbodový systém (podle české extraligy O2), to znamená: za vítězství v základní hrací době se udělí 3 body, za vítězství v prodloužení či v nájezdech budou 2 body, prohra v prodloužení či v nájezdech se ocení jedním bodem a porážka v základní hrací době je bez bodů.

      4) Každý kouč si bude hlídat vyloučené hráče, kteří nemohou nastoupit do dalšího zápasu, zcela sám, a to nejen v průběhu jednoho hracího dne jako doposud, ale i do následujícího hracího týdne!!! Komisař ligy bude tuto statistiku dále sledovat a tvrdě trestat.

      5) A teď to nejdůležitější!!! Pro kvalitní vyplnění času po šprtecové lize se slavnostně zahájila nová karetní liga "To jsme se nasmáli". O termínech (určitě se nebude hrát po každé lize), způsobu hodnocení a případných dalších záležitostech s ní spojených se bude ještě jednat. Během víkendu dám na stránky její rubriku s tabulkou a s předběžným návrhem hodnocení.

      To by bylo asi vše.