Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jihočeši míří na ME do Polska

2. 4. 2009

16. mistrovství Evropy ve stolním hokeji kategorie billiard – hockey, hrané též jako součást 1. mistrovství Evropy ve stolně – hokejovém víceboji Multitable, se o nadcházejícím víkendu uskuteční v polském městě Wodzislaw Slaski. Kromě ostatních státu se ho samozřejmě zúčastní i český národní tým, v němž nemohou tradičně chybět ani zástupci prvoligového mistra – Stolní hokejové ligy WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic.

Evropského šampionátu v Polsku se z jihočeského celku zúčastní hned čtyři hráči. Pouze tři však budou startovat v českých národních barvách. Jedná se o Obrazekúřadujícího mistra ČR Václava Zíku, Petra Honsu (mistr Evropy 2006) a Miloslava Macha (mistr Evropy 2007). Čtvrtý hráč jihočeského celku, Bohdan Mykhaylyshyn, je reprezentantem Ukrajiny. Všichni čtyři hráči se spolu s ostatními účastníky ME zúčastní sobotních bojů o evropského šampióna v kategorii jednotlivců, Zíka se navíc představí i v nedělních soubojích reprezentačních družstev, kde by měl dopomoci po boku Aleše Tichavského (Šprtmejkři Ostrava), Jaroslava Frankla (Dragons Brno), Bohumila Ferugy (Orel Boskovice) a Michala Tihelky (Bizoni Uherčice) obhájit pro Českou republiku zlaté medaile z loňského MS.

Tradičně největšími soupeři budou českým hráčům reprezentanti Švédska a Ruska, překvapit však mohou i zástupci Dánska, Polska, Německa či Ukrajiny. Letošního ME by se mělo zúčastnit minimálně 12 států.