Jdi na obsah Jdi na menu

Nejcennější poháry zůstaly doma

30. 4. 2009

Další z řady jihočeských turnajů ve stolním hokeji kategorie billiard – hockey se uskutečnil v herně dobrovodského prvoligového týmu WIP Reklama. Jednalo se o turnaj s příznačným názvem „O velikonočního beránka“ a kromě bodů potřebných k postupu na druhý Kvartální turnaj sezóny (16.5., Praha), se hrálo i o tradiční finanční prémie, poháry, medaile a věcné ceny.

Přestože se turnaje zúčastnila necelá třicítka hráčů, přijela takřka celá republiková špička, která o týden dříve startovala na ME v Polsku. Do finále se však tentokrát probojovali hned dva hráči jihočeské WIP Reklamy Miloslav Mach a Václav Zíka, kteří si tak zopakovali semifinále z mistrovství Evropy. Zatímco v Polsku se z postupu do finále radoval Zíka, prvenství na Dobré Vodě si vybojoval Mach. Vyrovnanost elitních hráčů se prokázala i v boji o bronzovou příčku. Zde se představil čerstvý mistr Evropy Tomáš Vančura z Prague NHL, avšak nestačil na svého oddílového kolegu Pavla Alexandrova a skončil až čtvrtý. Do desítky nejlepších se dále vešli: 5. Jiří Honsa (Dobrá Voda), 6. Jaromír Zhříval (Brno), 7. Petr Honsa (D. Voda), 8. Jan Vítámvás (Žďár n. S.), 9. Jaromír Foltýn (Stochov) a 10. Dalibor Kyzlink (Brno). Nejlepší ženou se stala na 17. místě Milada Foltýnová z Prahy, nejlepším žákem byl 14. Vojtěch Ludvík ze Žďáru nad Sázavou.