Jdi na obsah Jdi na menu

Další mimořádný úspěch po zisku titulu mistrů ČR v kategorii družstev čekal na stolní hokejisty kategorie billiard – hockey z Dobré Vody u Českých Budějovic na víkendovém mistrovství České republiky jednotlivců v Zubří u Nového Města na Moravě. Všem favoritům zde totiž připravil šok nečekaný vítěz turnaje, hráč Stolní hokejové ligy WIP Reklama Dobrá Voda – Václav Zíka.Obrazek

Vybojoval tak celkově devátý titul pro tým WIP Reklama Dobrá Voda a stal se od roku 1993, kdy se jihočeský celek pravidelně účastní soutěží, po Antonínu Dudovi, Martinu Pařezovi, Petru Honsovi, Jiřím Honsovi a Miloslavu Machovi v pořadí celkově šestým hráčem Dobré Vody, kterého zdobí titul mistra České republiky Z jihočeské líhně tak vzešel další hráč, jenž se může pochlubit titulem nejlepšího muže roku v oblasti šprtce.

Samotné finále nejprestižnější kategorie – kategorie mužů, bylo vůbec překvapivou záležitostí, když se do něj probojoval vedle Zíky i další hráč, se kterým se příliš nepočítalo pro medailová místa a to David Veselý z Doudeen Teamu Brno. Od samého začátku bylo závěrečné klání v režii hráče WIP Reklamy, který první třetinu vyhrál v poměru 3:0 a výsledek pak v pohodě udržel až do závěru. Další z Jihočechů, Petr Honsa, který si taktéž vylámal zuby na pozdějším vítězi šampionátu, obsadil 5. místo, Miloslav Mach skončil 19. Startovalo 32 nominovaných hráčů.Obrazek

Poslední zástupce jižních Čech se představil v kategorii juniorů. Jednalo se o Michala Caháka, který nevstupoval do sezóny s přehnanými ambicemi. Cahák však prodělal v průběhu sezóny obrovský výkonnostní pokrok. Díky tomu byl kapitánem prvoligového týmu dokonce nominován i k několika utkáním nejvyšší soutěže družstev, ale hlavně pak si dokázal zajistit účast v elitní osmičce pro domácí šampionát. Tam se však naplno projevila jeho nezkušenost s jakoukoliv vrcholnou akcí a obsadil tak až poslední 8. místo. Už samotný start na závěrečném turnaji je však pro Caháka velikým osobním úspěchem a pro tým příslibem do budoucna. Vítězem mezi juniory se stal Pavel Koloděj (Šprtmejři Ostrava), před Radkem Ševčíkem (Sokol Frýdek – Místek) a Martinem Vránou (Orel Brno).

Výsledky ostatních kategorií: Ženy: 1. Alena Bohdálková (Sokol Frýdek – Místek), 2. Nikola Velebová (DS Brno), 3. Veronika Grabinská (Sokol Frýdek – Místek). Starší žáci: 1. Patrik Juchelka (DS Brno), 2. Kamil Andrle (KSH Zábřeh), 3. Michal Martinčič (BHL Žďár nad Sázavou). Mladší žáci: 1. David Pelikán (KSH Zábřeh), 2. Ondřej Toman (Tigers Žďár nad Sázavou), 3. Ondřej Taldík (Black Sharks Most).

Na 29. mistrovství České republiky, kde byla definitivně ukončena sezóna 2008, se slavnostně předávaly i ostatní trofeje. Tou nejvýznamnější bylo samozřejmě oficiální vyhlášení mistra ČR v soutěžích družstev, kterou vybojovala před druhými DS Brno a třetími Bizony z Uherčic WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic, Leaders trophy (trofej pro nejužitečnějšího hráče1. ligy) získal taktéž hráč jihočeského týmu, Martin Pařez.