Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stolní hokejová liga WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic, největší jihočeský klub stolního hokeje kategorie billiard – hockey, poletí v květnu obhajovat triumf v Poháru mistrů evropských zemí z loňského roku do Ruska. Rozhodla o tom úspěšně sehraná baráž s aktuálním mistrem ČR, týmem S.H.C. Bizoni Uherčice.

 Podle mezinárodních pravidel je totiž mužstvo země, jejíž tým v předcházející sezóně vybojoval evropský titul, přímo nasazeno do závěrečného turnaje PMEZ a nemusí tak procházet složitými kvalifikačními zápasy.

 Podle domácích pravidel však do letošního roku platilo to, že zvítězí-li v předcházejícím ročníku PMEZ některé z českých družstev, nemá úřadující mistr republiky zajištěnu účast automaticky, ale je povinnen se o ni utkat právě s úřadujícími evropskými šampiony. Právě to se stalo na přelomu letošního roku. Domácí titul získal při shodném bodovém zisku s druhou WIP Reklamou, ale lepších vzájemných zápasech, tým Bizonů z Uherčic a musel tak vyzvat vítěze loňského ročníku PMEZ - Dobrou Vodu u Českých Budějovic, o účast v této prestižní soutěži. Baráž se hrála (podle platných pravidel na dva zápasy) o tomto víkendu na půdě mistra ČR v moravských Uherčicích.

 WIP Reklama Dobrá Voda přijela do boje o evropský pohár tentokrát v takřka kompletním složení a na výsledku to bylo okamžitě znát. O svém postupu mezi evropskou elitu rozhodli Jihočeši de facto již v prvním utkání, když připravili domácím Bizonům drtivou porážku 3:10. V druhém zápase tak mohla WIP Reklama v klidu kontrolovat průběh střetnutí a mohla si dovolit prohrát dokonce až o šest bodů. Přestože díky výraznému náskoku zasáhla do utkání kompletně i celá lavička dobrovodských náhradníků, proti v křeči hrajícím domácím přesto vybojovali vítězství 11:9. WIP Reklama Dobrá Voda nastoupila v sestavě Mach, Honsa Petr, Honsa Jiří, Pařez, Odradovec, Zíka, Svoboda, Horák Pavel a Horák Karel.

 V současné době probíhají intenzivní jednání o zabezpečení účasti jihočeských hráčů na květnovém finále v Petrohradě. Tým by měl odcestovat v podobném složení, v jakém vybojoval účast v baráži, což představuje poměrně značné náklady. 24. – 25.5. však může Stolní hokejová liga WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic získat v ruském Petrohradě již pátý trium v PMEZ.